Україна піднялася на 5 місце у медальному заліку Паралімпіади-2024

Українські спортсмени здобули вже 11 медалей на Паралімпійських Іграх-2024 у Парижі.

Напередодні Олександр Комаров (спортсмен із Маріуполя) завоював золоту медаль у плаванні. Вона стала першою золотою медаллю. Комаров показав перший результат у плаванні на дистанції 100 метрів вільним стилем. Раніше на дистанції 200 метрів вільним стилем у класі S5 він завоював бронзу. Україна піднялася на 5 місце у медальному заліку Паралімпіади-2024

Олександр Комаров - перший український чемпіон Паралімпіади-2024. REUTERS/Andrew Couldridge

Друге місце посів представник Китаю, а бронза дісталася "нейтральному спортсмену" (росіянину – Кирилу Пульверу).

Сьогодні штовхачі ядра Володимир Пономаренко та Роман Данилюк отримали срібло та бронзу у класі F12. А у змішаному парному настільному тенісі бронзову медаль здобули Віктор Дідух та Ірина Шинкарьова у класі XD17. Це перша в історії медаль України у міксті на Паралімпійських іграх.

Наразі Україна перебуває на 5 місці у загальному медальному заліку. На попередніх Паралімпійських іграх у Токіо українські спортсмени здобули 98 нагород. Серед них – 24 "золота". Україна посіла шосте місце у медальному заліку, що стало історичним здобутком.

Нагадаємо, Україна у перший день змагань на Паралімпійських іграх здобула чотири медалі. Нагороди здобули: Антон Коль у плаванні на 100 метрів на спині (срібло), Ганна Гонтар виборола бронзову медаль у фіналі з плавання на дистанції 50 метрів, вільний стиль, клас S6, Олександр Комаров отримав бронзову медаль у фіналі з плавання на дистанції 200 м, вільний стиль, клас S5, Ірина Пойда стала срібною призеркою 200-метрівки вільним стилем, клас S5.

Учора п'яту медаль на Паралімпіаді-2024 отримав український параатлет Владислав Білий . Спортсмен отримав срібну медаль у метанні списа.